Return to IndexLogin

2022 District 4 2A Girls Soccer
Thursday, October 27 - Thursday, November 3

Public View   View:
 
October 27
PLAY-IN
@ Higher Seed
October 29
@ Higher Seed
November 1
@ Higher Seed
November 3
@ Higher Seed
November 5
@ Higher Seed
 
 
   
Hockinson 0
#1 Tumwater District Stadium
Oct. 29, 3:00pm
Tumwater 6
Loser to #5
         
        
The Winner AND Loser of Games #11 and #12 and the Winner of Game #13 advance to State. WIAA Seeding Committee will seed the State Tournament Bracket.
  
test

DOWNLOAD
the WIAA Live App for easy access to brackets and match results.

          
     
Ridgefield 2
#7 Tumwater District Stadium
Nov. 1, 6:00pm
Tumwater 3
Loser to #10
    
         
         
   
W F West 0
#2 Ridgefield HS
Oct. 29, 4:00pm
Ridgefield 4
Loser to #5
       
          
          
        
Tumwater 2
#11 Tumwater District Stadium
Nov. 3, 6:00pm
Columbia River 1
Both Teams to State
   
           
           
   
R A Long 1
#3 Stewart Field
Oct. 29, 6:00pm
Aberdeen 0
Loser to #6
        
           
           
     
R A Long 1
#8 Columbia River HS
Nov. 1, 6:00pm
Columbia River 2
Loser to #9
      
Black Hills 0
#A Black Hills HS
Oct. 27, 6:00pm
Washougal 2
Loser Out
          
          
  
Washougal 1
#4 Columbia River HS
Oct. 29, 6:00pm
Columbia River 3
Loser to #6
        
          
          
           
            
     
W F West 1
#5 WF West HS
Nov. 1, 6:00pm
Hockinson 3
Loser Out
      
        
Hockinson 0
#9 @ RA Long HS
Nov. 3, 6:00pm
R A Long 2
Loser to #13
   
           
           
          
R A Long
#12
Nov. 5, Time TBD
Ridgefield
Both Teams to State
          
           
            
         
Washougal 0
#10 Ridgefield HS
Nov. 3, 6:00pm
Ridgefield 2
Winner to State
  
      
Washougal 2
#6 Stewart Field
Nov. 1, 6:00pm
Aberdeen 1
Loser Out
    
           
           
           
           
           
L9 vs. L10
Washougal 1
#13
Nov. 5, Time TBD
Hockinson 2
Winner to State,
Loser Out
            
            
            
            
            
             
On to State
First Place
Tumwater
Second Place
Columbia River
Third Place
Winner Game 12
Fourth Place
Loser Game 12
Fifth Place
Hockinson
Copyright rSchoolToday/VNN